KONST / Litografier / Färglitografi 14502022
nr 1450 2022
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Tysta Mari. Signerad, numrerad 105/150. Färglitografi. Bladets mått: 66x52, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:38:42
300 kr
500 kr
1.600 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius